Hair cycling – trzy ważne kroki w pielęgnacji włosów

Włosy, tak samo jak skóra, potrzebują odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, żeby utrzymać dobrą kondycję i piękny wygląd. Hair cycling to nowy trend pielęgnacyjny włosów, który zyskuje na popularności w internecie. Jest on bardzo prosty, odpowiedni dla każdego typu włosów i przystępny. Na czym polega i jak samodzielnie się za to zabrać? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Hair cycling – co to takiego?

Chcesz wzmocnić, odżywić swoje włosy i dodać im pięknego blasku? Hair cycling może więc być świetnym wyborem dla Ciebie. To prosty trend pielęgnacyjny składający się z trzech kroków. Każdy z kolejnych kroków pielęgnacji wykonujesz po następnym umyciu włosów. Nie musisz zmieniać częstości ich mycia, za to po spłukaniu z włosów szamponu sięgnąć po odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne.

Pamiętaj, że włosów nie powinno się myć ani zbyt rzadko, ani zbyt często. Optymalnie jest myć je średnio co 3-5 dni. Jeśli będziesz to robić zbyt często, podczas mycia wypłuczesz z włosów również naturalną barierę, która chroni je przed utratą nawilżenia. Jeżeli natomiast będziesz myć je zbyt rzadko, na skórze głowy powstaną warunki idealne do rozwoju grzybów będących między innymi powodem powstawania łupieżu.

Trzy kroki hair cyclingu to trzy zabiegi pielęgnacyjne, które należy wykonywać po następnych kąpielach. Umyj włosy tak, jak zwykle, z pomocą delikatnego szamponu oczyszczającego. Po jego spłukaniu wyciśnij z włosów nadmiar wody i nałóż na nie kosmetyki pielęgnujące.

Krok pierwszy: regeneracja

Najpierw hair cycling skupia się na regeneracji, czyli wspomagania naprawy uszkodzeń w strukturze włosów. Zalicza się do nich zarówno uszkodzenia mechaniczne jak złamania podczas rozczesywania, jak i termiczne powstające pod wpływem wysokich temperatur czy chemiczne będące efektem trwałych koloryzacji albo ondulacji.

Zaczynasz swoją przygodę z trzystopniową pielęgnacją hair cycling? Po najbliższym umyciu włosów nałóż na nie intensywnie regenerującą maskę o działaniu odbudowującym. Po jej spłukaniu dodatkowo możesz zastosować olejki i serum regeneracyjne, a także odżywkę regeneracyjną bez spłukiwania.

Krok drugi: nawilżenie

Druki krok hair cycling to nawilżenie niezbędne dla każdego typu włosów. Po ich umyciu możesz od razu zastosować lekką odżywkę, która wyrówna poziom nawilżenia po użyciu szamponu. Na tym jednak nie koniec – sięgnij również po inne produkty, takie jak na przykład silnie nawilżające maski z kwasem hialuronowym. To substancja, która nie tylko nawilża, ale i wspomaga utrzymanie nawilżenia na odpowiednim poziomie przez dług czas po użyciu.

Podczas nawilżania nie zapomnij o potrzebach skóry głowy, które bywają zaniedbywane. Warto wiedzieć, że jeśli skóra głowy jest przesuszona, jednym z częstych objawów jest jej szybkie przetłuszczanie się i nadmierna produkcja sebum. Jeśli ten problem dotyczy i Ciebie, zwróć uwagę na produkty, które możesz zastosować również na skórę głowy.

Krok trzeci: odżywienie

Ostatni krok to odżywienie, w którym dostarcza się włosom nie tylko składniki nawilżające, ale i odbudowujące czy chroniące ich strukturę. W tym kroku duże znaczenie ma odpowiedni dobór kosmetyków do potrzeb Twoich włosów. Jeśli są one zdrowe i mocne, możesz sięgnąć po lekkie odżywki ułatwiające rozczesywanie i dodające fryzurze blasku. Jeżeli natomiast Twoje włosy są wyraźnie osłabione i zniszczone, zastosuj intensywnie odżywcze maski z formułą pełną cennych składników.

W trzecim kroku hair cycling nie zapomnij o odżywieniu końcówek włosów, zwykle szczególnie osłabionych i narażonych na uszkodzenia. W tym celu świetnie sprawdzi się kilka kropel olejku, który wygładzi końcówki, doda im zdrowego blasku, zapobiegnie ich puszeniu się, sprawi, że staną się miękkie, zabezpieczy je i nawilży.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *