Żel do brwi – sekret udanego makijażu oka

Żel do brwi w dużym uproszczeniu można uznać za odpowiednik żelu do włosów. Dzięki niemu brwi przez cały dzień utrzymują nadany im kształt i połysk. Dzięki zastosowaniu żelu pojedyncze brwi są ułożone w tym samym kierunku. Żel pomaga też w wypełnieniu i podkreśleniu łuku brwiowego. Zobacz, jak stosować żel do brwi, żeby osiągnąć upragniony efekt.

Co to jest żel do brwi?

Żel do brwi jest lekkim, nieobciążającym kosmetykiem, którego zadaniem jest nadanie łukowi brwiowemu odpowiedniego kształtu. Docenią go szczególnie panie, które mają grube, długie i nieco krzaczaste, trudne w ujarzmieniu brwi.

O ile żel do włosów jest przezroczysty, to żel do brwi już niekoniecznie. Bardzo często zawiera pigment, którego zadaniem jest podkreślenie naturalnego koloru brwi bądź nieznaczne ich przyciemnienie. Jeśli oprócz żelu stosujemy inne kosmetyki do brwi, żel utrwali ich działanie i zapewni niezmieniony wygląd makijażu przez cały dzień.

Jak stosować żel do brwi?

Stosowanie żelu do brwi jest bardzo proste. Jeśli zapamiętasz te trzy kroki, bardzo szybko nabierzesz wprawy, a żelowanie brwi stanie się codzienną rutyną.

Krok 1 – wybór żelu do brwi

Zadaniem żelu do brwi jest podkreślenie łuku brwiowego. Nie jest to jednak produkt zaliczany do tzw. kolorowych kosmetyków, które mogą całkowicie zmienić wygląd. Żel do brwi powinien jak najlepiej korespondować kolorystycznie z naturalnym odcieniem owłosienia nad okiem. Jeśli nie ma potrzeby dodatkowej koloryzacji, bo naturalne brwi są ciemne i wyraziste, można wybrać bezbarwny żel.

Krok 2 – przygotowanie brwi

Zanim nałożysz żel na brwi, upewnij się, że są one suche i czyste. Nakładanie kosmetyku na brwi, na których znajdują się pozostałości makijażu lub nadmiar sebum nie ma większego sensu, bo kosmetyk nie spełni swojej funkcji.

Do oczyszczenia brwi najlepsze będą nawilżane chusteczki, chusteczki do demakijażu lub wacik nasączony tonikiem.

Jeśli brwi tego wymagają, można je delikatnie wyregulować pęsetką.

Krok 3 – aplikacja żelu na brwi

Żel nakłada się na brwi za pomocą pędzelka lub specjalnego aplikatora. Kilka pierwszych razów będzie wymagało większej uwagi, z każdym następnym ta czynność będzie coraz bardziej automatyczna. Przy aplikacji żelu ważna jest dokładność – wszystkie włoski powinny być pokryte całościowo i równomiernie.

Żel można wykorzystać także do formowania brwi, szczególnie tych grubych i niesfornych.

Krok 4 – Wykończenie

Brwi są bardzo ważnym i doskonale widocznym elementem twarzy, szczególnie brwi podkreślone makijażem. Dlatego po nałożeniu żelu na brwi przyjrzyj się dokładnie efektowi i sprawdź, czy jest taki, jaki powinien być. Rozdziel wszystkie sklejone włoski, by nadać łukowi brwiowemu naturalny wygląd. Jeśli brwi wymagają rozczesania, zrób to szczoteczką lub miniaturowym grzebykiem.

Usuwanie żelu do brwi

Żel do brwi usuwa się tak samo, jak wszystkie kolorowe kosmetyki. Nie powinien być zostawiany na twarzy na noc – skóra wokół brwi także potrzebuje odpoczynku i możliwości oddychania.

Do usunięcia żelu z brwi najlepiej sprawdzi się mleczko do demakijażu lub płyn micelarny.

Nałożenie żelu na brwi trwa kilka minut, natomiast efekt jego stosowania utrzymuje się przez cały dzień. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią szybkie i trwałe patenty w robieniu codziennego makijażu.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *